Ciężarówka z podróbkami ujawniona koło Świebodzina. Zatrzymano Bułgarów i Polaków

25 marzec 2022
Autor: 
Ciężarówka z podróbkami ujawniona koło Świebodzina Fot. KAS

Krajowa Administracja Skarbowa przechwyciła nielegalny towar. Ciężarówka z podróbkami ubrań, butów czy torebek została zatrzymana koło Świebodzina.

Funkcjonariusze lubuskiej KAS zorganizowali akcję wymierzoną w handlarzy podrabianymi towarami. I tak w wyniku działań operacyjnych mundurowi pojawili się w nocy przy jednej ze stacji paliw w pobliżu Świebodzina.

Gdy wjechali na parking, grupa mężczyzn w pośpiechu przeładowywała towar z ciężarówki do busów i samochodów osobowych. Wszyscy zostali zatrzymani na gorącym uczynku. W nielegalny proceder zaangażowanych było trzech Bułgarów i trzech Polaków.

Tysiące podróbek w ciężarówce

Podrobione ubrania, buty czy torebki znanych światowych marek. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 7836 sztuk podróbek. Wstępnie wartość przechwyconego towaru oszacowano na ponad 2 miliony złotych.

- Prawie wszyscy właściciele znaków towarowych złożyli już wnioski o ściganie, co oznacza, że zatrzymanym mężczyznom grozi kara wysokiej grzywny i kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat - informuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Postępowanie w tej sprawie nieustannie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim. Całość nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Gubina. Czołówka osobówek. Wezwano śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u