Przelał 160 tys. złotych oszustowi, bo uwierzył, że jego konto jest zagrożone...

05 kwiecień 2022
Autor: 
Przelał 160 tys. złotych oszustowi, bo uwierzył, że jego konto jest zagrożone... Redakcja/Archiwum

Uwierzył, że jego konto jest zagrożone i przelał oszustowi 160 tys. złotych! Mężczyzna domyślił się, że padł ofiarą oszusta dopiero po kilku godzinach od przelewu.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 31 marca około południa. Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego odebrał telefon od mężczyzny podającego się za policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Fałszywy policjant poinformował, że konto mężczyzny jest zagrożone przez atak hakerów i polecił, aby przelać pieniądze na inne konto. Oszust wskazał dane do przelewu.

Siła manipulacji, ciągłe ostrzeżenia o zagrożeniu i zapewnienia o przekazaniu nagrania z rozmowy gubińskim policjantom, którzy dostarczą protokół do podpisania, była tak duża, że po ponad godzinnej rozmowie mężczyzna zdecydował się wykonać przelew, nie podając wcześniej żadnych danych osobowych, numeru konta czy też numeru karty bankomatowej. - podaje podkom. Justyna Kulka, Oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. 

Po wykonaniu przelewu oszukany mężczyzna odebrał jeszcze kilka telefonów od fałszywego policjanta. Oszust dopytywał się, czy policjanci dostarczyli już protokół, kiedy otrzymał negatywną odpowiedź poinformował, że policjanci przyjadą następnego dnia rano. 

- Myśli, że coś może być nie tak i że mógł zostać oszukany przyszły dopiero późnym wieczorem. - dodaje podkom. Justyna Kulka, Oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. Niestety mężczyzna dopiero po fakcie zgłosił się do prawdziwych policjantów.

Czytaj także - Groźny pożar koło Lubska. Spłonęło ponad 20 hektarów lasu i nieużytków (ZDJĘCIA)

{loamdoduleid 453}

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u