Wielkanoc 2022. Plaga pijanych kierowców na drogach w Lubuskiem

19 kwiecień 2022
Autor: 
Wielkanoc 2022. Plaga pijanych kierowców na drogach w Lubuskiem Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Święta Wielkanocne 2022 podsumowane przez lubuskich policjantów. Na drogach nikt nie zginął, ale zatrzymano 50 pijanych kierowców.

Polacy ruszyli na święta Wielkanocne przede wszystkim w piątek, 15 kwietnia. Tego dnia ruszyła także policyjna akcja "Wielkanoc". Blisko 200 funkcjonariuszy samej drogówki codziennie wyjeżdżało na lubuskie drogi. W dzianiach wspomagali ich także mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji.

Policjanci przede wszystkim sprawdzali prędkość pojazdów. To przy użyciu laserowych mierników prędkości oraz nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami.

- Dzięki wytężonej pracy policjantów i odpowiedzialnej jeździe kierowców, w czasie świątecznego weekendu, na lubuskich drogach nikt nie zginął - podkreśla podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Pijani kierowcy zatrzymani w święta

Święta Wielkanocne to także liczne kontrole trzeźwości kierujących. Tutaj nie było jednak już tak kolorowo.

- Mundurowi zatrzymali 50 pijanych kierowców. Kierujący odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem - informuje podinsp. Maludy.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Kierowca traci prawo jazdy, grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata. Ponadto sąd orzeka wobec takich osób świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Strażacy polewali domy w Lany Poniedziałek. To był prawdziwy śmigus-dyngus (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u