Kradli razem kable. Złodziej uciekał rowerem przed policją i zostawił złodziejkę...

19 kwiecień 2022
Autor: 
Kradli razem kable. Złodziej uciekał rowerem przed policją i zostawił złodziejkę... Redakcja/Archiwum

Kradli kable telekomunikacyjne, gdy nadjechała policja postanowili uciekać w las. Mężczyzna wziął rower i odjechał zostawiając pomagająca mu w kradzieży kobietę.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 10 kwietnia na trasie Tuplice-Łazy w powiecie żarskim. Dyżurny komendy miejskiej policji otrzymał zgłoszenie o próbie kradzieży kabli, na miejsce zadysponowany został patrol policji. Funkcjonariusze we wskazanym miejscu dostrzegli dwie osoby, które na ich widok salwowały się ucieczką do lasu.

Po chwili policjanci zatrzymali jedną z osób. To 27-letnia kobieta, przy której znajdowały się rzeczy, które wykorzystane były do popełnienia przestępstwa. Następnie policjanci ruszyli w ślad za drugą osobą. 24-letni mężczyzna uciekał rowerem, który wcześniej ukrył. Tutaj również próba ucieczki okazała się nieskuteczna. Mężczyzna został zatrzymany.

Obie osoby trafiły do policyjnego aresztu. W toku dalszych ustaleń i czynności kolejnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 44-latka, który także brał udział w tym przestępczym procederze. - podaje kom. Aneta Berestecka, Oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żarach. 

Zgromadzone w tej sprawie materiały pozwoliły przedstawić wszystkim trzem podejrzanym po 15 zarzutów dotyczących działania wspólnie i w porozumieniu, w krótkich odstępach czasu, na przestrzeni od stycznia do kwietnia 2022 roku, na terenie powiatu żarskiego. Straty, jakie spowodowali łącznie to blisko 100 tysięcy złotych.

Czytaj także - Wielkanoc 2022. Plaga pijanych kierowców na drogach w Lubuskiem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u