Bezczelny złodziej okradł strażaków OSP Sława. Wyciągnął sprzęt z wozu gaśniczego

26 kwiecień 2022
Autor: 
Złodziej okradł strażaków OSP Sława Fot. KPP Wschowa

Złodziej okradł strażaków. 40-latek wszedł do remizy OSP Sława i splądrował auto gaśnicze. Zrabowane przedmioty odzyskała policja, która zatrzymała mężczyznę.

Wszystko wydarzyło się na początku kwietnia.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca wszedł na teren remizy OSP Sława. Wykorzystując sytuację, że auto bojowe nie było zamknięte, wszedł do środka i splądrował pojazd - relacjonuje kom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Łupem złodzieja padła radiostacja oraz kluczyki do wozu gaśniczego. Ponadto mężczyzna postanowił ukraść radio samochodowe.

Okradziono strażaków, policja zatrzymała złodzieja

Do sprawy zaangażowani zostali funkcjonariusze kryminalni. W wyniku ich działań operacyjnych udało się ustalić, że za kradzieżą stoi 40-letni mieszkaniec gminy Sława.

- W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania 40-latka udało się odzyskać skradzione przedmioty. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - informuje kom. Piwowarska.

Złodziej usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do winy. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. O wszystkim zadecyduje teraz sąd.

OSP Sława

Jednostka OSP Sława to prężne stowarzyszenie. Obecnie strażacy posiadają na swoim wyposażeniu trzy zastępy gaśnicze, drabinę mechaniczną oraz cysternę. W 2021 roku ochotnicy odnotowali 350 interwencji.

Przeczytaj też: Tragedia koło Świebodzina. Mężczyzna utonął w jeziorze Paklicko Wielkie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u