Pościg pod Słubicami. Uciekinier groził policjantom maczetą. "Padły strzały"

31 maj 2022
Autor: 
Pościg pod Słubicami. Uciekinier groził policjantom maczetą Fot. KPP Słubice

Pościg koło Słubic. Gdy 39-latek uszkodził swoje auto, uciekał pieszo. Wtedy wymachiwał maczetą i groził policjantom. Był pijany i pod wpływem narkotyków.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 27 maja, na terenie gminy Cybinka. Przed godziną 20:00 patrol policji ze Słubic zauważył Seata jadącego całą szerokością jezdni i nie miał włączonych świateł. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli, ale wszelkie próby były bezskuteczne.

- Kierujący postanowił uciekać leśnymi drogami. Ukształtowanie terenu nie pozwoliło jednak na dalszą jazdę, a podwozie pojazdu uległo zniszczeniu. Wówczas 39-letni kierowca kontynuował ucieczkę pieszo - relacjonuje asp. Agnieszka Kaczmarek, rzecznik słubickiej policji.

Wymachiwał maczetą, groził śmiercią

Uciekinier trzymał w ręku maczetę. Kiedy jeden z policjantów dobiegł do 39-latka, agresor groził, że go zabije. Jednocześnie wymachiwał bronią i nieustannie zbliżał się do twarzy funkcjonariusza. Wtedy padły strzały ostrzegawcze.

- Jak się okazało mężczyzna miał we krwi ponad promil alkoholu i działał pod wpływem środków psychoaktywnych. Prokurator zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara 10 lat pozbawienia wolności - informuje asp. Kaczmarek.

Przeczytaj też: Masowe kontrole prędkości w Zielonej Górze. Wpadło wielu kierowców


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u