Akcja KAS koło Żar. Zamknięto nielegalne przetwórnie tytoniu

02 czerwiec 2022
Autor: 
Akcja KAS koło Żar. Zamknięto nielegalne przetwórnie tytoniu Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Nielegalna przetwórnia tytoniu funkcjonowała w dwóch miejscach w powiecie żarskim. Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała do sprawy dwóch mężczyzn.

W ostatnich dniach Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa skontrolowała dwie prywatne posesje w rejonie miejscowości Żary. Mundurowi w trakcie przeszukania ujawnili, że w pomieszczeniach gospodarczych działała nielegalna przetwórnia tytoniu.

- W obiektach znajdowały się maszyny do krojenia tytoniu i spory zapas suszu tytoniowego. Łącznie w obu lokalizacjach funkcjonariusze zabezpieczyli 1017 kg suszu tytoniowego i 272 kg krajanki tytoniowej - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Dwie osoby zatrzymane

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 43 i 48 lat. Obaj po przesłuchaniu i postawieniu zarzutów mężczyźni zostali wypuszczeni. Teraz grozi im kara grzywny lub kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, na zajętym towarze ciążą niezapłacone należności akcyzowe w wysokości ponad 830 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Rozbój w Zielonej Górze. 18-latek zaatakował 15-latka. Zabrał mu rower i telefon


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u