Stracił prawo jazdy, ale dalej jeździł ciężarówką. Szofer wpadł na trasie S3

27 czerwiec 2022
Autor: 
Stracił prawo jazdy, ale dalej jeździł ciężarówką Fot. ITD Zielona Góra

Mundurowi z ITD Zielona Góra zatrzymali kierowcę ciężarówki, który jeździł bez prawa jazdy. Mężczyzna nie posiadał też karty kierowcy. Teraz stanie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się pod koniec minionego tygodnia. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali pojazdy poruszające się po trasie S3 w rejonie Zielonej Góry.

Podczas działań mundurowi zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę, którą przewożono pszenicę do Szczecina w ramach krajowego transportu drogowego.

Jeździł bez prawa jazdy

Szybka kontrola dokumentów wykazała, że kierowca już wcześniej stracił prawo jazdy za przekroczenie 24 punktów karnych. Ponadto szofer prowadził pojazd bez włożonej do tachografu karty kierowcy, ponieważ ta utraciła ważność w listopadzie 2021 roku.

- Za prowadzenie pojazdu bez karty kierowcy nałożono na kierowcę mandat karny, a za kierowanie pojazdem bez uprawnień zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie. Grozi mu za to kara grzywny nie niższa niż 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów - informuje ITD Zielona Góra.

Kara czeka również przedsiębiorcę i zarządzającego transportem w firmie. Wszystko za dopuszczenie do wykonywania przewozu drogowego kierowcy bez wymaganych uprawnień. Wobec nich wszczęto już postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Przeczytaj też: Pociągi Polregio nie pojadą na trasie Zielona Góra - Żary. Będzie komunikacja zastępcza


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u