Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w Zielonej Górze i okolicach. Wystarczyło tylko kilka godzin

27 czerwiec 2022
Autor: 
Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w Zielonej Górze i okolicach Fot. KMP Zielona Góra

"Trzeźwy poranek" to cykliczna akcja prowadzona przez policjantów z Zielonej Góry. Dziś rano wpadło czterech kierowców na "podwójnym gazie".

Mimo licznych kontroli i zaostrzania kar policja praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Nie inaczej było dziś, 27 czerwca. Policjanci z zielonogórskiego Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek". Akcja ruszyła już z samego rana.

- Od godziny 4:00 kilka patroli drogówki sprawdzało stan trzeźwości kierujących w różnych miejscach miasta i powiatu - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców

Na Trasie Północnej wpadł jeden pijany kierujący (powyżej 0,5 promila) oraz kierowca jadący w stanie po użyciu alkoholu (poniżej 0,5 promila). Identyczna sytuacja miała miejsce w miejscowości Wysokie (gmina Czerwieńsk).

Akcja była prowadzona także na trasie S3 w rejonie miasta. Tutaj policjantów wspierała Inspekcja Transportu Drogowego. Wśród kilkudziesięciu sprawdzonych osób nie było nikogo, kto prowadził pod wpływem alkoholu.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Kierowcom, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości, grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Otrzymają oni też zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata i 5000 złotych grzywny.

W przypadku kierujących po użyciu alkoholu sąd orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 6 miesięcy. Ponadto grozi im kara aresztu albo grzywny.

Przeczytaj też: Kolizja w Świdnicy pod Zieloną Górą. Ciężarówka holowana przez traktor uderzyła w auto (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u