Gorzów: Wyrzuciła przez balkon 30 tysięcy złotych, bo uwierzyła fałszywemu policjantowi

01 lipiec 2022
Autor: 
Gorzów: Wyrzuciła przez balkon 30 tysięcy złotych Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Ponad 30 tysięcy złotych - tyle straciła mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego. Kobieta wyrzuciła reklamówkę z pieniędzmi przez balkon, bo uwierzyła oszustom.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 30 czerwca, w Gorzowie Wielkopolskim. Starsza mieszkanka odebrała telefon "z poczty", a następnie od osoby, która przedstawiała się za policjanta. Mężczyzna od razu zdobył zaufanie kobiety.

Fałszywy funkcjonariusz poinformował, że gotówka, którą seniorka posiada w swoim mieszkaniu, jest zagrożona. I tak w końcu zmanipulowana mieszkanka Gorzowa wyrzuciła pieniądze przez balkon. W reklamówce znajdowało się łącznie przeszło 30 tysięcy złotych.

Starsza kobieta zupełnie nie przypuszczała, iż ma do czynienia z oszustwem. Podejrzeń zaczęła nabierać dopiero wtedy, gdy straciła kontakt z rzekomym policjantem.

Oszustwo na policjanta - ostrzeżenie

Policja po raz kolejny apeluje, aby nie wierzyć w opowieści o wypadkach członków rodziny czy tajnych akcjach policji. To perfidne oszustwo, przed którym nie cofną się oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy.

- Przypominamy, że policjanci nie odbierają gotówki, ani nie wysyłają po nich specjalnych kurierów. Tym bardziej nie ma sytuacji, w której ktoś na pieniądze czekałby pod oknem. Już na początku rozmowy, gdy ktoś wypytuje nas o oszczędności czy miejsce ich przechowywania, powinniśmy zakończyć połączenie - podkreśla podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Gang motocyklowy przemycał narkotyki. Korzystał z samolotu i ciężarówek (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u