Piotr Żyto nie jest już trenerem Falubazu Zielona Góra. "Nie mogliśmy postąpić inaczej"

01 lipiec 2022
Autor: 
Piotr Żyto nie jest już trenerem Falubazu Zielona Góra Redakcja

Falubaz Zielona Góra kończy współpracę z trenerem Piotrem Żyto. - Nie mogliśmy postąpić inaczej - wyjaśnia prezes klubu żużlowego.

To informacja z ostatniej chwili. Piotr Żyto nie jest już trenerem Stelmet Falubazu Zielona Góra. Decyzję o zakończeniu współpracy podjął Zarząd Zielonogórskiego Klubu Żużlowego SSA.

- Bardzo doceniamy dotychczasowy wkład, pracę i zaangażowanie Piotra Żyto, jednak nie mogliśmy postąpić inaczej. Trener również zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności za wynik zespołu - wyjaśnia prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała.

Kibice domagali się odwołania Piotra Żyty

Fani Falubazu Zielona Góra szczególnie w ostatnich dniach mocno domagali się zwolnienia trenera. Głównym powodem była sensacyjna porażka z mocno osłabioną drużyną Zdunek Wybrzeże Gdańsk, która znajdowała się na jednym z końcowych miejsc w tabeli. Wówczas Gdańszczanie wygrali spotkanie wynikiem 50:40.

Piotr Żyto zwolniony. Kto poprowadzi Falubaz Zielona Góra?

- Nie była to łatwa decyzja, ale w tym momencie zmiana na stanowisku trenera stała się koniecznością. Życzymy Piotrowi wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym i wierzymy, że zawsze będzie dobrze wspominał lata pracy w Zielonej Górze - dodaje prezes ZKŻ SSA.

Wieści o nowym trenerze póki co brak. Wiadomo jednak, że w najbliższym meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra kontra Trans MF Landshut Devils drużynę poprowadzi duet Tomasz Szymankiewicz i Marek Mróz, którzy są członkami sztabu szkoleniowego zielonogórskiego klubu.

Przeczytaj też: Falubaz Zielona Góra - Landshut Devils. Kibice wejdą na stadion za darmo


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u