Pijani kierowcy ciężarówek zatrzymani na S3 koło Zielonej Góry (ZDJĘCIA)

11 lipiec 2022
Autor: 
Pijani kierowcy ciężarówek zatrzymani na S3 koło Zielonej Góry Fot. ITD Zielona Góra

Akcja ITD oraz policji w Lubuskiem. Kontrolowano trzeźwość kierowców na trasie S3 i autostradzie A2. Zatrzymano dwóch szoferów na "podwójnym gazie".

Mimo kontroli funkcjonariuszy i zaostrzania kar praktycznie każdego dnia zatrzymuje się pijanych kierowców. Dlatego w poniedziałek, 11 lipca, od wczesnych godzin porannych mundurowi z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z policją przeprowadzili akcję sprawdzania trzeźwości.

- Kontrole prowadzono na trasie S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry oraz na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina. Sprawdzono stan trzeźwości około 1000 kierowców ciężarówek, busów i autobusów - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

Pijani kierowcy ciężarówek zatrzymani koło Zielonej Góry

W trakcie kilkugodzinnej akcji w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch kierowców na "podwójnym gazie", którzy prowadzili 40-tonowe ciężarówki. Obaj zostali zatrzymani na trasie S3 w pobliżu Zielonej Góry.

- Jeden z nich miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu, a drugi blisko 0,55. Kierowcy wykonywali krajowy transport drogowy paneli podłogowych i szkliwa sodowego - relacjonuje ITD Zielona Góra.

Nietrzeźwi kierujący zostali przekazani do dyspozycji policji. Wkrótce staną oni przed sądem. Grozi im teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto szoferzy otrzymają zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata i 5000 złotych grzywny.

Przeczytaj też: Kolizja w Zielonej Górze. Zderzyły się dwa auta, jedno dachowało (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u