Pijany Ukrainiec zatrzymany koło Zielonej Góry. Miał ponad dwa promile alkoholu (ZDJĘCIA)

12 lipiec 2022
Autor: 
Pijany Ukrainiec zatrzymany koło Zielonej Góry Redakcja

Ponad dwa promile alkoholu miał pijany obywatel Ukrainy zatrzymany na drodze krajowej nr 27 koło Zielonej Góry. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty.

Wszystko wydarzyło się we wtorkowe popołudnie, 12 lipca, około godziny 18:00. Policjanci z Zielonej Góry otrzymali zgłoszenie o samochodzie osobowym marki Toyota Corolla jadącym po krajowej "27". Istniała uzasadniona obawa, że kierujący może prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu.

- Kierowca przejechał przez rondo na wprost - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Pijany obywatel Ukrainy miał ponad 2 promile alkoholu

Do interwencji natychmiast przydzielono najbliższe patrole policji. Mundurowym udało się zatrzymać opisany pojazd na wysokości Wilkanowa. Szybko okazało się, że kierowca faktycznie jest nietrzeźwy. Mężczyzna od razu został zakuty w kajdanki.

- Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu - informuje podinsp. Stanisławska.

W międzyczasie na miejscu zjawiły się dwa zastępy straży pożarnej, ponieważ osobówka zaczęła się palić. Sytuacja została jednak opanowana jeszcze przed przyjazdem strażaków.

Jazda w stanie nietrzeźwości - co grozi?

Obywatel Ukrainy został zatrzymany do wytrzeźwienia. Następnie usłyszy on zarzuty i stanie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto otrzyma zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata i 5000 złotych grzywny.

Przeczytaj też: Pijani kierowcy ciężarówek zatrzymani na S3 koło Zielonej Góry (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u