Szybownik z Zielonej Góry wygrał w zawodach Ostrów Glide (ZDJĘCIA)

12 lipiec 2022
Autor: 
Szybownik z Zielonej Góry wygrał w zawodach Ostrów Glide Fot. Martn Levitzky/Aeroklub Ostrowski

Zawody szybowcowe Ostrów Glide 2022 za nami. Aeroklub Ziemi Lubuskiej ma powody do dumy, bo pilot Paweł Strzelczyk wygrał w klasie KLUB B.

Sport szybowcowy to najbardziej wymagająca dyscyplina sportów lotniczych. Niestety podobnie jak pozostałe lotnicze dyscypliny to sport nieco pomijany w naszym kraju. Zdecydowanie przykrywa to piłka nożna czy koszykówka, lecz nie należy zapominać, że to Polska ma w tych konkurencjach np. mistrzów świata.

Zawody szybowcowe Ostrów Glide

W dniach 30 czerwca - 9 lipca Aeroklub Ostrowski po raz kolejny zorganizował zawody szybowcowe Ostrów Glide. Piloci zmagali się w 47. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie OPEN oraz 31. OSTRÓW GLIDE w klasach KLUB A i B.

Aeroklub Ziemi Lubuskiej wystawił na zawody pięciu szybowników. Czterech w klasie OPEN oraz jednego w klasie KLUB B. Łącznie w zmaganiach wzięło udział 79 pilotów.

Pilot Aeroklubu Ziemi Lubuskiej pokonał rywali

Szybownik Paweł Strzelczyk z zielonogórskiego aeroklubu startował w klasie KLUB B. Zaprezentował się znakomicie, co spowodowało, że ukończył zawody na najwyższym stopniu podium. W trakcie dziennych konkurencji trzykrotnie był pierwszy, natomiast dwa razy uplasował się na piątym miejscu.

- Na zawodach istnieją zupełnie inne problemy co w lotach prywatnych. Jest zupełnie inny poziom decyzyjności i na to nie byłem w ogóle przygotowany. Na tych zawodach do końca wierzy się w latanie. Musisz być cały czas na 100% gotowy. Idziesz spać i analizujesz pogodę, strategię, swoje dobre i złe strony oraz błędy - podkreśla Paweł Strzelczyk.

Aeroklub Ziemi Lubuskiej reprezentowali także Mirosław Hołyś, Robert Ślęczkowski oraz para Krzysztof Piotrowski i Mirosław Wysocki, którzy startowali w klasie OPEN. Zawodnicy zajęli kolejno 11, 12 i 22 miejsce.

Przeczytaj też: Kolizja w Zielonej Górze. Zderzyły się dwa auta, jedno dachowało (ZDJĘCIA)

Fot. Martn Levitzky/Aeroklub Ostrowski, Aeroklub Ziemi Lubuskiej


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u