Szybownik z Zielonej Góry wygrał w zawodach Ostrów Glide (ZDJĘCIA)

12 lipiec 2022
Autor:
Szybownik z Zielonej Góry wygrał w zawodach Ostrów Glide Fot. Martn Levitzky/Aeroklub Ostrowski

Zawody szybowcowe Ostrów Glide 2022 za nami. Aeroklub Ziemi Lubuskiej ma powody do dumy, bo pilot Paweł Strzelczyk wygrał w klasie KLUB B.

Sport szybowcowy to najbardziej wymagająca dyscyplina sportów lotniczych. Niestety podobnie jak pozostałe lotnicze dyscypliny to sport nieco pomijany w naszym kraju. Zdecydowanie przykrywa to piłka nożna czy koszykówka, lecz nie należy zapominać, że to Polska ma w tych konkurencjach np. mistrzów świata.

Zawody szybowcowe Ostrów Glide

W dniach 30 czerwca - 9 lipca Aeroklub Ostrowski po raz kolejny zorganizował zawody szybowcowe Ostrów Glide. Piloci zmagali się w 47. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie OPEN oraz 31. OSTRÓW GLIDE w klasach KLUB A i B.

Aeroklub Ziemi Lubuskiej wystawił na zawody pięciu szybowników. Czterech w klasie OPEN oraz jednego w klasie KLUB B. Łącznie w zmaganiach wzięło udział 79 pilotów.

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Pilot Aeroklubu Ziemi Lubuskiej pokonał rywali

Szybownik Paweł Strzelczyk z zielonogórskiego aeroklubu startował w klasie KLUB B. Zaprezentował się znakomicie, co spowodowało, że ukończył zawody na najwyższym stopniu podium. W trakcie dziennych konkurencji trzykrotnie był pierwszy, natomiast dwa razy uplasował się na piątym miejscu.

- Na zawodach istnieją zupełnie inne problemy co w lotach prywatnych. Jest zupełnie inny poziom decyzyjności i na to nie byłem w ogóle przygotowany. Na tych zawodach do końca wierzy się w latanie. Musisz być cały czas na 100% gotowy. Idziesz spać i analizujesz pogodę, strategię, swoje dobre i złe strony oraz błędy - podkreśla Paweł Strzelczyk.

Aeroklub Ziemi Lubuskiej reprezentowali także Mirosław Hołyś, Robert Ślęczkowski oraz para Krzysztof Piotrowski i Mirosław Wysocki, którzy startowali w klasie OPEN. Zawodnicy zajęli kolejno 11, 12 i 22 miejsce.

Przeczytaj też: Kolizja w Zielonej Górze. Zderzyły się dwa auta, jedno dachowało (ZDJĘCIA)

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.