Ogromny pożar pod Krosnem Odrzańskim. Płoną hektary nieużytków! (ZDJĘCIA)

13 lipiec 2022
Autor: 
Ogromny pożar pod Krosnem Odrzańskim. Płoną hektary nieużytków! Redakcja

Ogromny pożar nieużytków nad Odrą pod Krosnem Odrzańskim. W ogniu stanęło około 80 hektarów. Trwa walka z żywiołem!

W środę, 13 lipca około godziny 12:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru nieużytków wzdłuż rzeki Odra na wysokości miejscowości Ciemnice. Na miejsce w pierwszej kolejności zadysponowano okoliczne jednostki OSP oraz strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Krośnie Odrzańskim.

Z chwilą dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej ogień był już mocno rozwinięty i z każdą chwilą przybierał na sile. Do działań dysponowano kolejne zastępy straży pożarnej z powiatu krośnieńskiego oraz kilka jednostek OSP z powiatu zielonogórskiego. Akcję gaśniczą wspierają samolot gaśnicze Dromader oraz Antonow. 

Niestety silny wiatr utrudnia akcję gaśniczą, płomienie ognia sięgają kilku metrów. Dodatkowo w rejonie pożaru panuje silne zadymienie. Kolejny aspektem utrudniającym działania gaśnicze jest utrudniony dojazd do czoła pożaru. Około godziny 16:30 zdecydowano o zadysponowaniu kompani gaśniczej z Zielonej Góry oraz Świebodzina.

Chwilę po godzinie 17 pożar wciąż nie został opanowany. Szacuje się, że ogień objął powierzchnię około 80 hektarów. 

Aktualizacja godzina 17:40 - Plutony gaśnicze z Zielonej Góry oraz Świebodzina zostały odwołane. Siły i środki obecne na miejscu są wystarczające.


Czytaj także - Śmiertelny wypadek w Zielonej Górze. Nie żyje motocyklista (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u