Nowa Sól: Pijany zaatakował policjantów. Groził, że ich zabije

15 lipiec 2022
Autor: 
Nowa Sól: Pijany zaatakował policjantów. Groził, że ich zabije Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci zaatakowani podczas interwencji w Nowej Soli. Agresywny 40-latek rzucił się na funkcjonariuszy z pięściami. Był pijany.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 12 lipca. Około godziny 18:00 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Nowej Soli podjęli interwencję wobec mężczyzny, który popełnił wykroczenie. Mieszkaniec miasta na widok mundurowych zaczął uciekać.

Zaatakował policjantów, groził pozbawieniem życia

Funkcjonariusze dogonili mężczyznę, który był bardzo pobudzony. Jednocześnie wyczuli od niego silną woń alkoholu. Nagle agresor zaatakował policjantów.

- 40-latek w brutalny sposób uderzał jednego z policjantów. Ponadto szarpiąc się, chciał doprowadzić do odstąpienia od wykonywanych z nim czynności. Pomimo wzywania mundurowych do zachowania zgodnego z prawem, ten nadal stawiał czynny i bierny opór - relacjonuje mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

Ostatecznie mężczyznę, który groził mundurowym pozbawieniem życia udało się obezwładnić i zakuć w kajdanki. Po przetransportowaniu zatrzymanego na komendę okazało się, że miał on w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu.

Napastnikowi grozi nawet 10 lat więzienia

Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Teraz czeka go rozprawa w sądzie. 40-latek odpowie m.in. za znieważenie mundurowych, groźby pozbawienia życia i czynną napaść na funkcjonariusza. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- Ataki na interweniujących policjantów nie będą akceptowane. Nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na znieważanie, naruszanie nietykalności cielesnej oraz czynną napaść na policjanta - podkreśla mł. asp. Sęczkowska.

Przeczytaj też: Akcja policji w Nowej Soli. Zlikwidowano magazyn pełny nielegalnego tytoniu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u