Akcja policji w Nowej Soli. Zlikwidowano magazyn pełny nielegalnego tytoniu (ZDJĘCIA)

15 lipiec 2022
Autor: 
Akcja policji w Nowej Soli. Zlikwidowano magazyn nielegalnego tytoniu Fot. KPP Nowa Sól

Magazyn nielegalnego tytoniu funkcjonował w Nowej Soli. Do obiektu wkroczyła policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko trzy tony krajanki tytoniowej.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli przeprowadzili ostatnio realizację na terenie miasta. Głównym celem akcji była likwidacja magazynu nielegalnego tytoniu.

Na terenie posesji funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Nowosolanin przetrzymywał w pomieszczeniu gospodarczym prawie 3 tony krajanki tytoniowej.

"Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności"

- Straty, jakie mógł ponieść Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 2 miliony złotych. Nielegalny towar został zabezpieczony, a 38-latek odpowie za posiadanie wyrobów bez akcyzy - informuje mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty i wkrótce stanie przed sądem. Za posiadanie znacznej ilości tytoniu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Przeczytaj też: Groźny szkodnik atakuje drzewa. Leśnicy wywiesili specjalne pułapki


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u