Tragedia koło Nowej Soli. Trzy osoby wpadły do zbiornika ściekowego. Dwie nie żyją (ZDJĘCIA)

21 lipiec 2022
Autor: 
Tragedia koło Nowej Soli. Trzy osoby wpadły do zbiornika ściekowego Redakcja

Tragiczne zdarzenie w Lubięcinie koło Nowej Soli. Trzech mężczyzn wpadło do zbiornika ściekowego. Wszyscy byli reanimowani, ale życia dwóch nie udało się uratować.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 21 lipca, po godzinie 14:00. Na terenie oczyszczalni ścieków w miejscowości Lubięcin doszło do tragicznego wypadku.

- Trzech mężczyzn podjęło się próby czyszczenia zbiornika z zanieczyszczeniami na terenie gminnej oczyszczalni ścieków. Wszyscy nie byli zabezpieczeni w odpowiedni sprzęt - relacjonuje st. kpt. Mariusz Olszewski, Zastępca Komendanta KP PSP w Nowej Soli.

Dwie osoby nie żyją, jedna trafiła do szpitala

Na miejsce przybyło pięć zastępów straży pożarnej, dwa zespoły pogotowia ratunkowego oraz patrol policji. Przyleciał także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Strażacy z OSP Lubięcin, który jako pierwsi dotarli do oczyszczalni, zdołali ewakuować mężczyzn. U wszystkich doszło do zatrzymania krążenia, więc konieczna była reanimacja.

- Niestety lekarz stwierdził zgon dwóch osób. Jednego z mężczyzn udało się uratować, został on przetransportowany do szpitala - informuje st. kpt. Olszewski.

Trwa wyjaśnianie sprawy

Wszystkie szczegóły i okoliczności wypadku będzie ustalać teraz policja pod nadzorem prokuratora. Na miejscu działa również Państwowa Inspekcja Pracy.

Przeczytaj też: Groźne zdarzenie na krajowej "27". Z ciężarówki odpadło koło, uderzyło w wojskowy pojazd (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u