Policja z dronem łapała kierowców w Nowogrodzie Bobrzańskim. Posypały się mandaty (FILM)

28 lipiec 2022
Autor: 
Policja z dronem łapała kierowców w Nowogrodzie Bobrzańskim. Posypały się mandaty Fot. KMP Zielona Góra

Policyjny dron znów w akcji. Mundurowi z Zielonej Góry działali w Nowogrodzie Bobrzańskim. W trzy godziny ujawniono aż 42 wykroczenia kierujących.

Lubuscy policjanci coraz częściej korzystają z dronów, które pomagają funkcjonariuszom z Wydziałów Ruchu Drogowego. Działania z ich udziałem prowadziła już m.in. drogówka z Nowej Soli i Krosna Odrzańskiego, ale również Zielonej Góry czy Słubic.

Schemat działania jest prosty. Gdy tylko operator statku powietrznego ujawni wykroczenie, od razu przekazuje informację do najbliższego patrolu ustawionego w okolicy, który podejmuje interwencję.

Drogówka z dronem w Nowogrodzie Bobrzańskim

W środę, 27 lipca, zielonogórska drogówka po raz kolejny przeprowadziła akcję z użyciem drona. Tym razem funkcjonariusze obserwowali skrzyżowanie drogi krajowej nr 27 (ul. Żarska) z drogą wojewódzką nr 289 (ul. Pocztowa). Szczególną uwagę zwracali na kierowców, którzy nie zatrzymywali się przed znakiem STOP.

- Tylko podczas trzech godzin pracy drona mundurowi ujawnili aż 42 wykroczenia. Wśród nich 33 dotyczyły właśnie niezatrzymania się przed znakiem STOP. Kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 300 złotych i otrzymali po 2 punkty karne - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Wypadek na krajowej "32" koło Zielonej Góry. Motocykl zderzył się z osobówką


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u