Dwuletnie dziecko wpadło do studni na deszczówkę pod Żarami. Wezwano śmigłowiec LPR

28 lipiec 2022
Autor: 
Dwuletnie dziecko wpadło do studni na deszczówkę pod Żarami Redakcja/archiwum

Groźne zdarzenie pod Żarami. Dwuletnie dziecko wpadło do studni na deszczówkę. Na miejsce wezwano służby ratownicze. Maluch trafił do szpitala w Zielonej Górze.

Niepokojące zgłoszenie wpłynęło do żarskich służb w środowe popołudnie, 27 lipca, około godziny 18:30. Z informacji wynikało, że dwuletnie dziecko wpadło do przydomowej studni na deszczówkę.

- Dziecko przebywało na terenie posesji pod opieką ojca. W pewnym momencie mężczyzna stracił z nim kontakt wzrokowy. Okazało się, że dziecko wpadło do wkopanego w ziemię zbiornika na deszczówkę - relacjonuje kom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Śmigłowiec LPR Zielona Góra w akcji

Jak informuje kom. Berestecka, w pierwszej kolejności na pomoc ruszył ojciec dziecka, któremu udało się wyciągnąć malucha. Do działań włączył się również sąsiad.

W międzyczasie do akcji wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry. Teren do jego lądowania zabezpieczała straż pożarna. Na miejscu zjawił się także patrol policji.

Dwuletnie dziecko po udzieleniu pomocy medycznej zostało przetransportowane do zielonogórskiego szpitala, gdzie dodatkowo przeszło szczegółowe badania. Wiadomo już, że jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

"Nieszczęśliwy wypadek"

- To zdarzenie można traktować w kategorii nieszczęśliwych wypadków. Policjanci sprawdzają całą sytuację i wykonują czynności do tego zdarzenia - dodaje kom. Aneta Berestecka z żarskiej policji.

Przeczytaj też: Wypadek na krajowej "32" koło Zielonej Góry. Motocykl zderzył się z osobówką


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u