Urząd chce przebudować skrzyżowanie w Zielonej Górze. Apelowali o to mieszkańcy

28 lipiec 2022
Autor: 
Urząd chce przebudować skrzyżowanie w Zielonej Górze Redakcja

Czy skrzyżowanie ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego w Zielonej Górze doczeka się przebudowy? Miasto ogłosiło przetarg na realizację inwestycji.

Mieszkańcy Zielonej Góry od wielu lat apelowali do Urzędu Miasta, aby zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego. Wskazywali, że w tym miejscu często dochodzi do kolizji lub wypadków drogowych, przejścia dla pieszych nie są dobrze oświetlone, a sygnalizacja świetlna wyłączana jest zbyt wcześnie.

Pisma wysyłane przez Zielonogórzan do prezydenta powoli przynosiły oczekiwane efekty. Czas działania świateł wydłużono do godziny 22:00, natomiast w rejonie skrzyżowania zamontowano nowe latarnie oświetleniowe. Mieszkańcy cały czas liczyli jednak na przebudowę z prawdziwego zdarzenia, co zgłosili do Budżetu Obywatelskiego, lecz zadanie nie zostało zakwalifikowane do realizacji.

Skrzyżowanie w Zielonej Górze doczeka się remontu?

Nadzieja na przebudowę pojawiła się, gdy w miejskim budżecie na 2022 rok zapisano na nią 3 miliony złotych. Teraz prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki ogłosił przetarg na remont skrzyżowania. Magistrat czeka na oferty wykonawców do 29 sierpnia.

Zakres inwestycji będzie obejmował przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego. Wlot południowy (ul. Batorego) zostanie poszerzony o dwa dodatkowe pasy (jeden do skrętu w lewo i jeden do skrętu w prawo), z kolei wylot południowy zostanie zwężony (usunięcie pasa włączeń). Ponadto obydwa wloty mają posiadać dwa pasy ruchu na wprost oraz pas do skrętu w lewo.

Wlot od strony ul. Rzeźniczaka będzie posiadać dwa pasy (jeden do skrętu w lewo oraz jeden do jazdy na wprost i skrętu w prawo). Jednocześnie wlot i wylot z ul. Zamoyskiego posiadać będą po jednym pasie każdy.

Przebudowa skrzyżowania ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego w Zielonej Górze to także budowa ścieżki rowerowej, ścieżki pieszo-rowerowej oraz chodnika. Dodatkowo pojawi się nowe oświetlenie uliczne, a sygnalizacja świetlna zostanie wymieniona.

Przeczytaj też: Policja z dronem łapała kierowców w Nowogrodzie Bobrzańskim. Posypały się mandaty (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u