Niedzielny pożar pod Zbąszynkiem był widoczny z kosmosu!

02 sierpień 2022
Autor: 
Niedzielny pożar pod Zbąszynkiem był widoczny z kosmosu! Samantha Cristoforetti/ESA/NASA

Niedzielny pożar zboża na pniu oraz lasu przy granicy z województwem lubuskim był widzialny z kosmosu. Zdjęcie wykonała astronautka ESA Samantha Cristoforetti.

Pożar wybuchł w niedzielę, 31 lipca około godziny 17:30 w rejonie miejscowości Nowa Wieś Zbąska w pobliżu granicy z województwem lubuskim. Ogień objął zboże na pniu i w wyniku silnych porywów wiatru szybko rozprzestrzenił się na pobliski las. Kłęby dymu były widzialne w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.

Do walki z pożarem zadysponowano strażaków z ościennych powiatów w województwie lubuskim oraz wielkopolskim. Akcję gaśniczą wspierał również samolot gaśniczy Antonov, który na co dzień stacjonuje na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze-Przylepie. 

Ogień w ciągu kilkunastu minut objął około 50 hektarów zboża na pniu oraz 15 hektarów lasu. Dym z pożaru był widoczny z kosmosu! Zdjęcie wykonała astronautka Europejskiej Agencji Kosmicznej Samantha Cristoforetti. 

Czytaj także - Bus z nielegalnym tytoniem zatrzymany koło Zielonej Góry. Kierowca stanie przed sądem (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u