Płonie kilkadziesiąt hektarów nieużytków pod Gozdnicą. Zagrożony las! Trwa akcja gaśnicza

11 sierpień 2022
Autor: 
Płonie kilkadziesiąt hektarów nieużytków pod Gozdnicą. Zagrożony las! Trwa akcja gaśnicza Redakcja/Archiwum

Płoną nieużytki w rejonie miejscowości Lipna pod Gozdnicą w powiecie żarskim. Z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej oraz samolot gaśniczy.

W czwartek, 11 sierpnia około godziny 12:40 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żarach otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru nieużytków w rejonie miejscowości Lipna. Na miejsce w pierwszej kolejności zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach oraz okolicznych jednostek OSP.

Pożar Lipna

Z chwilą dojazdu pierwszych zastępów straży pożarej sytuacja była niezwykle poważna. Ogień objął kilkadziesiąt hektarów nieużytków i kierował się w stronę okolicznego lasu. Siły i środki okazały się niewystarczające, do działań zadysponowano kolejne zastępy z powiatu żarskiego oraz żagańskiego a także samolot gaśniczy Antonov z Zielonej Góry-Przylepu. 

Obecnie pożar nie został jeszcze opanowy i wciąż się rozprzestrzenia. Służby prowadzą działania dwutorowo w natarci na płonące nieużytki oraz w obronie lasu. Sytuacja jest dynamiczna. 

Czytaj także - Bus przewrócił się na DK18 pod Żarami. Pojazdem podróżowało 8 osób!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u