Dwa porzucone psy błąkały się pod Zieloną Górą. Zwierzęta trafiły do schroniska!

11 sierpień 2022
Autor: 
Dwa porzucone psy błąkały się pod Zieloną Górą. Zwierzęta trafiły do schroniska! Lubuska Policja

Dwa porzucone psy błąkały się w miejscowości Kotowice pod Zieloną Górą. Zwierzętami zajęli się policjanci, następnie czworonogi trafiły do schroniska.

Niestety w okresie wakacyjny zwiększa się ilość porzuconych zwierząt. Dzieje się tak wówczas, gdy właściciele czworonogów planują urlop i nie wiedzą, co zrobić ze swoimi pupilami. Najprawdopodobniej do właśnie takiej sytuacji doszło w ostatnich dniach w miejscowości Kotowice pod Zieloną Górą.

Jedna z mieszkanek zaniepokoiła się obecnością dwóch psów, które błąkały się po okolicy. Kobieta postanowiła powiadomić o sprawie zielonogórską policję. Na miejsce skierowany został patrol, który potwierdził obecność psów. Zwierzęta początkowo były nieufne i przestraszone. 

Dzięki wspólnym działaniom świadków oraz policjantów udało się uspokoić wystraszone psy. Zwierzęta otrzymały jedzenie oraz picie i w asyście funkcjonariuszy oczekiwały na przyjazd pracowników zielonogórskiego schroniska. 

Mundurowi będą wyjaśniać wszelkie okoliczności i ustalać do kogo należą zwierzęta. - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Czytaj także - Zatruta Odra. Czy woda w zielonogórskich wodociągach jest zdatna do spożycia?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u