W jeden dzień zebrano aż 4,5 tony martwych ryb z lubuskiej Odry!

12 sierpień 2022
Autor: 
W jeden dzień zebrano aż 4,5 tony martwych ryb z lubuskiej Odry! Redakcja

Pierwszy dzień zbierania martwych ryb z Odry przez wojsko oraz straż pożarną. Efekt? Zebrano 4,5 tony! 

W piątek, 12 sierpnia do działań związanych z zatruciem wody w Odrze zadysponowano wojsko oraz straż pożarną. Służby te dostały szereg zadań, które musiały wykonać na terenie województwa lubuskiego. W Krośnie Odrzańskim 50 żołnierzy i 20 strażaków miało za zadanie zbieranie martwych ryb z rzeki. Do dyspozycji służby także 4 łodzie. Udało się zebrać aż 1,5 tony!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie dwóch ciężarówek na drodze S3

W Słubicach do działań skierowanych zostało 70 żołnierzy i 20 strażaków, którzy mieli do swojej dyspozycji również 4 łodzie. Tutaj udało się zebrać 3 tony martwych ryb. Kolejnym miejscem działań na mapie województwa lubuskiego były Kostrzyn nad Odrą, tam strażacy budowali specjalną zaporę mającą za zadanie wyłapywanie martwych ryb z nurtu. 

Kolejny dzień działań na Odrze

To pierwszy dzień działań na rzece, w którym udział biorą państwowe służby. Poprzednio przez kilka dni martwe ryby sprzątali okoliczni wędkarze oraz mieszkańcy. Wszyscy robili to w czynie społecznym bez żadnej pomocy ze strony państwa. 

Podsumowując w ciągu zaledwie kilka dni z lubuskiego odcinka Odry udało się wydobyć blisko 10 ton martwych ryb! 

Czytaj także - Premier zdymisjonował szefów Wód Polskich oraz Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u