Premier zdymisjonował szefów Wód Polskich oraz Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska!

12 sierpień 2022
Autor: 
Premier zdymisjonował szefów Wód Polskich oraz Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska! Redakca

Pojawiają się pierwsze zdecydowane działania rządu w związku ze skażeniem Odry. Premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował szefów Wód Polskich oraz Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska!

Pierwsze informacje o zatruciu Odry pojawiały się już 26 lipca, wędkarze zgłaszali przypadki śniętych ryb w województwie opolskim. Z każdym dniem zgłoszeń napływało z kolejnych kilometrów Odry. Niestety odpowiedzialne służby nie reagowały, nie były podejmowano stanowczych działań, które miały mieć na celu ustalenie przyczyny śnięcia ryb.

Dzień po dniu umierały kolejne kilometry jednej z największych rzek w Polsce. W poniedziałek, 8 sierpnia trująca substancja dotarła do województwa lubuskiego siejąc spustoszenie wśród organizmów wodnych. Dramatyczne efekty zatrucia były widoczne już we wtorek z samego rana. Służby wciąż nie podejmowały stanowczych działań. 

Dopiero w środę, 10 sierpnia, gdy sprawa zatrucia Odry została nagłośniona przez lokalne oraz krajowe media ruszyły mozolne działania państwowych organów. Efekty tych działań są widoczne dopiero dziś, czyli w piątek, 12 sierpnia. Dokładnie 4 dni po pierwszych informacjach o martwych rybach w województwie lubuskim.

Premier Mateusz Morawiecki dymisjonuje szefów Wód Polskich oraz Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska!

W piątek, 12 sierpnia premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o dymisji szefa Wód Polskich Przemysława Dacy oraz szefa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka. 

Sytuacji, z którą mamy do czynienia, w żaden sposób nie można było przewidzieć, ale z pewnością reakcja odpowiednich służb mogła nastąpić szybciej. - napisał w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki.

Nie spocznę, dopóki źródło i skutki skażenia nie zostaną jak najszybciej wykryte i usunięte, a cała sytuacja odpowiednio wyjaśniona. - dodał premier. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u