Pijani kierowcy zatrzymani w Nowej Soli. Rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu

07 wrzesień 2022
Autor: 
Pijani kierowcy zatrzymani w Nowej Soli Fot. KPP Nowa Sól

Policja zatrzymuje pijanych kierowców. Tym razem w Nowej Soli i okolicach wpadło pięć osób. Niechlubny rekordzista wydmuchał ponad 2,6 promila alkoholu.

Nowosolscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego niemalże codziennie organizują akcje, podczas których sprawdzają trzeźwość kierowców. Kontrole trzeźwości to także stały element kontroli drogowych. Niestety mimo zaostrzania kar wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze ...

Kilka dni i pięciu nietrzeźwych kierowców

W ostatnim czasie mundurowi z Nowej Soli zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą został 23-letni kierowca Peugeota. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 2,6 promila alkoholu.

- Dodatkowo systemy policyjne wykazały, że 23-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Okazało się także, iż mieszkaniec województwa dolnośląskiego jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi - informuje mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Kierujący Peugeotem po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Już wkrótce odpowie on za ten czyn przed sądem.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto sąd orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 10 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

- Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy obojętni, kiedy widzimy podejrzanie jadący pojazd i zgłośmy to policji. Szybka reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii - podkreśla mł. asp. Sęczkowska.

Przeczytaj też: Od 13 lat jeździł bez prawa jazdy. Wpadł na krajowej "92" koło Świebodzina


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u