Od 13 lat jeździł bez prawa jazdy. Wpadł na krajowej "92" koło Świebodzina

07 wrzesień 2022
Autor: 
Od 13 lat jeździł bez prawa jazdy. Wpadł na krajowej "92" Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała koło Świebodzina kierowcę samochodu dostawczego, który jeździł bez prawa jazdy. Dokument zabrano mu w 2009 roku.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 6 września. Funkcjonariusze ITD z Sulęcina pełnili służbę na drodze krajowej nr 92, gdzie kontrolowali pojazdy poruszające się po trasie.

Podczas działań mundurowi zatrzymali do rutynowej kontroli samochód dostawczy marki Mercedes. Kierujący przewoził nim tuje. Inspektorzy zważyli pojazd, ale tutaj wszystko było w porządku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze ...

Jeździł bez prawa jazdy

Problemy dla kierowcy zaczęły się jednak podczas kontroli dokumentów. W Centralnej Ewidencji Kierowców nie było żadnych informacji na temat kontrolowanego mężczyzny.

- Kierowca, próbując to wyjaśnić okazał inspektorom decyzję wydaną przez starostę w 2009 roku o zatrzymaniu prawa jazdy. Przyznał również, że uprawnienia do kierowania pojazdami zostały mu cofnięte - relacjonuje WITD w Gorzowie Wielkopolskim.

Na miejsce wezwano patrol policji, który przejął czynności. Jak informuje ITD, funkcjonariusze zatrzymali kierującego do wyjaśnienia sprawy.

Jazda po cofnięciu uprawnień - co grozi?

Kierowca, który mimo cofniętych uprawnień wsiadł za kierownicę stanie wkrótce przed sądem. Czyn ten podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Akcja policji w Zielonej Górze. Zatrzymano kierowców pod wpływem alkoholu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u