Ciężarówka 10-krotnie przeładowana pelletem zatrzymana przez ITD!

18 wrzesień 2022
Autor: 
Ciężarówka 10-krotnie przeładowana pelletem zatrzymana przez ITD! WITD

Przeładowany pojazd z pelletem zatrzymany do kontroli przez ITD. Dopuszczalna masa całkowita została przekroczona aż 10-krotnie!

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego w rejonie miejscowości Wojcieszyce zatrzymali kierującego samochodem ciężarowym do kontroli. Funkcjonariusze podczas interwencji sprawdzili, co kierowca przewozi w przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego. Okazało się, że w pojeździe załadowany jest pellet drzewny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

Inspektorzy stwierdzili, że w ładowni pojazdu znajduje się 5 palet, na których znajduje się łącznie 325 worków o wadze 15 kilogramów każdy. Po szybkich obliczeniach wyszło, że waga ładunku wynosi 4875 kilogramów, natomiast dopuszczalna ładowność pojazdu wynosi 470 kilogramów. Pojazd był przeładowany aż 10-krotnie! 

Kierowca pojazdu został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. złotych. Ponadto zakazano mu dalszej jazdy do czasu rozładunku nadmiaru przewożonego ładunku, który został przeładowany na dużą ciężarówkę o znacznie większych możliwościach transportowych.

Czytaj także - Zderzenie trzech pojazdów na DK27 pod Nowogrodem Bobrzańskim! (ZDJĘCIA)

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u