Pędzili i stracili prawo jazdy

05 wrzesień 2016
Autor: 

Wzmożone działania kontrolne podczas weekendu wschowskiej drogówki spowodowały, że troje kierowców utraciło prawo jazdy, przekraczając dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Pomimo policyjnych apeli oraz surowych konsekwencji na drogach wciąż pojawiają się kierowcy, którzy ignorują przepisy ruchu drogowego.

Minionej soboty (3 września) na terenie gminy Szlichtyngowa policjanci wschowskiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania 25 –letniej mieszkance Polkowic. Młoda kobieta pędziła z prędkością 102 km/h na obowiązującym w obszarze zabudowanym ograniczeniu do 50 km/h. Dwie godziny później prawo jazdy stracił 22- letni mieszkaniec Nowej Soli, który w terenie zabudowanym, na 50- tce osiągnął wynik 112 km/h. Oboje otrzymali mandaty karne i ich konta wzbogaciły się po 10 pkt karnych.

Weekendową rekordzistką okazała się 35-letnia mieszkanka gminy Sława, która na obowiązującej 40-tce pędziła 104 km/h.

KWP Gorzów Wlkp.

 

 • Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  We wtorek, 12 kwietnia, w Polsacie finałowy odcinek V edycji „Ninja Warrior Polska”. W grze dwóch lubuskich zawodników. To Krzysztof Spławski z Zielonej Góry i Paweł Murawski z Żagania. Czy wśród nich znajdzie się ten, który po raz pierwszy w Polsce zostanie wojownikiem Ninja?

 • O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  Robert Motyka i Marek Starybrat dołączyli do grona prezenterów Radia ZET. Od 4 kwietnia budzą słuchaczy w „Dzień dobry bardzo”.

 • Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  W najbliższą sobotę, 27 listopada we wspaniałej scenerii Pałacu Brühla w Brodach odbędzie się aukcja sztuki współczesnej. Swoje prace wystawi aż 19 artystów z całej Polski. W ramach wydarzenia odbędzie się również otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych “Polish Barrels".

 • Finał Miss Polski 2021 już w piątek! Lubuszanka w finale!

  Finał Miss Polski 2021 już w piątek! Lubuszanka w finale!

  Już 20 sierpnia po raz trzydziesty drugi zostanie wybrana nowa Miss Polski. Do rywalizacji o tytuł najpiękniejszej Polki stanie aż 24 pań ze wszystkich regionów naszego kraju. W tym gronie jest jedna piękna Lubuszanka!

 • Młoda autorka z Kostrzyna nad Odrą powraca z kontynuacją powieści fantasy

  Młoda autorka z Kostrzyna nad Odrą powraca z kontynuacją powieści fantasy

  Młoda autorka z Kostrzyna nad Odrą, Julia Kail, powraca z kontynuacją ciepło przyjętego debiutu - Zmiennokształtna. W kolejnym tomie, noszącym tytuł Księżycowe serce nie brakuje magii, walki dobra ze złem oraz tajemnic z grecką mitologią w tle. To prawdziwa gratka dla fanów powieści fantasy.

 • Zaginęła Dominika Grekel ze Wschowy

  Zaginęła Dominika Grekel ze Wschowy

  Wschowscy policjanci poszukują 27 – letniej mieszkanki Wschowy. Kobieta w niedzielę około godziny 18.00 widziana była ostatni raz na terenie Boszkowa.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u