Śmiertelny wypadek na terenie Swiss Krono w Żarach. 64-latka przejechał wózek widłowy

30 wrzesień 2022
Autor: 
Śmiertelny wypadek na terenie Swiss Krono w Żarach Fot. Swiss Krono

Tragiczny wypadek w Żarach na terenie zakładu Swiss Krono. Nie żyje 64-letni mężczyzna, którego przejechał wózek widłowy. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Wszystko wydarzyło się w czwartkowe popołudnie, 29 września, około godziny 14:00. Operator wózka widłowego przejechał na terenie Swiss Krono (dawniej Kronopol) 64-letniego mężczyznę.

Na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Przybyły lekarz stwierdził zgon poszkodowanego mężczyzny. Jak informuje firma Swiss Krono, był to pracownik zewnętrznej firmy.

Wszystkie okoliczności oraz szczegóły wypadku ustala policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. W wyjaśnieniu sprawy kluczowe mogą okazać się nagrania z kamer monitoringu. Czynności mundurowych nadzoruje żarska prokuratura.

"To kolejna tragedia w Swiss Krono"

Mieszkańcy Żar i okolic podkreślają w mediach społecznościowych, że nie jest to pierwszy śmiertelny wypadek na terenie fabryki. Wcześniej również dochodziło do zdarzeń, w których ginęli pracownicy zewnętrznych firm.

- Kolejna rodzina będzie walczyć o odszkodowanie, które życia nie wróci - komentuje pani Ewa. "Nie pierwszy taki wypadek, skandal" - podkreśla pani Anna.

Przeczytaj też: Rusza przebudowa skrzyżowania w Zielonej Górze. Koszt? Ponad 7 milionów (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u