Kobieta poszła na grzyby do lasu i się zgubiła. Pomogli jej policjanci!

03 październik 2022
Autor: 
Kobieta poszła na grzyby do lasu i się zgubiła. Pomogli jej policjanci!

Kobieta poszła na grzyby do lasu i się zgubiła. 50-latka o pomoc zgłosiła się do policji. 

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 2 października na terenie powiatu świebodzińskiego. Małżeństwo wybrało się na grzyby do lasu, którego nie znają. Podczas zbierania para rozdzieliła się. Kobieta straciła orientację i nie mogła znaleźć drogi powrotnej do samochodu. Świebodzińscy policjanci telefon z prośbą o pomoc otrzymali chwilę po godzinie 19, kiedy zaczął zapadać już zmrok.

Do poszukiwań skierowane zostały dwa patrole. Prowadzącym działania był doświadczony w takich sytuacjach aspirant sztabowy Piotr Starkiewicz, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie. Policjant w trakcie działań był w stałym kontakcie telefonicznym z zagubioną kobietą. 

Policjanci używali świateł w radiowozie, aby ustalić lokalizację kobiety. Funkcjonariusze zapalali i gasili światła, które po chwili z oddali zauważyła 50-latka. 

Po niespełna półtorej godzinie od zgłoszenia kobieta była odnaleziona. Znajdowała się 4 kilometry od miejsca, w którym weszła do lasu. - podaje asp. Marcin Ruciński, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Czytaj także - Starsze małżeństwo straciło dach nad głową po wybuchu butli z gazem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u