Pożar koło Świebodzina. Płonie fabryka mebli. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA)

07 październik 2022
Autor: 
Pożar koło Świebodzina. Płonie fabryka mebli. Trwa akcja gaśnicza Fot. KP PSP Świebodzin, OSP Mostki

Szesnaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem hali i magazynów w miejscowości Łąkie koło Świebodzina. To budynki fabryki, w której produkowano meble.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego świebodzińskich strażaków w piątkowy poranek, 7 października, tuż po godzinie 7:00. W miejscowości Łąkie (gmina Skąpe) w ogniu stanęła hala produkcyjna oraz magazyny należące do firmy produkującej meble.

Początkowo do akcji zadysponowano zastępy straży pożarnej ze Świebodzina oraz lokalne jednostki OSP. Wyjechał także podnośnik hydrauliczny z Sulechowa. W chwili dojazdu pierwszych samochodów na miejsce zdarzenia, ogień praktycznie w całości obejmował już kilka budynków. Wówczas rozpoczęto dosyłanie kolejnych sił i środków z powiatu świebodzińskiego oraz zielonogórskiego. Wysłana została m.in. cysterna gaśnicza z Zielonej Góry o pojemności 25 tysięcy litrów wody.

Trwa akcja gaśnicza

Łącznie z ogniem walczy szesnaście zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegają zarówno na prowadzeniu działań w natarciu, jak i obronie okolicznych obiektów. Sytuację utrudnia fakt, że w budynkach znajdują się materiały łatwopalne, jak na przykład pianki.

Część pożaru została już opanowana. W trakcie akcji główna hala produkcyjna uległa całkowitemu zawaleniu.

- Działania strażaków trwają. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana - informuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik straży pożarnej w Świebodzinie.

Przeczytaj też: Dotacje dla lubuskich Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych. Kto dostał kasę? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u