Enea Zastal BC Zielona Góra znów przegrywa. To już trzeci raz z rzędu (ZDJĘCIA)

06 październik 2022
Autor:
Enea Zastal BC Zielona Góra znów przegrywa Redakcja

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk ograli Zastal Enea BC Zielona Góra 93:85. To trzecia z rzędu przegrana zielonogórskich koszykarzy.

Koszykarze Zastalu Zielona Góra, którzy od początku sezonu są drużyną najmniej zdobywającą punkty w Energa Basket Lidze, po raz pierwszy w tym sezonie zagrali na własnej hali w Centrum Rekreacyjno-Sportowym. Przeciwnikami lubuskiej ekipy była drużyna Grupa Sierleccy Czarni Słupsk.

- W naszej drużynie nie wystąpił jeszcze Kareem Brewton i liczymy na to, że jak najszybciej Enea Zastal BC pojawi się na parkiecie w komplecie. Pomimo braków w składzie liczymy na nadrobienie punktów w tabeli, nie tylko tych zdobywanych do kosza, ale również tych w tabeli po zwycięstwach - napisano na stronie zielonogórsiego klubu w zapowiedzi spotkania.

Janusz Kubicki w wyborach samorządowych wystawia dwa komitety. Jeden z nich nosi nazwę Zielona Góra 2050

Zastal Enea BC Zielona Góra znów przegrał

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:30. Pierwsza kwarta była dość wyrównana, ale ostatecznie należała do Zielonogórzan i zakończyła się wynikiem 24:20. Czarni Słupsk próbowali zbliżyć się do zawodników Zastalu, ale nie było to łatwe, ponieważ 4 razy trafili za trzy punkty.

Początek drugiej kwarty zdecydowanie należał do gospodarzy, ale goście szybko odrobili straty i mieliśmy remis 29:29. Dalej drużyny szły niemalże łeb w łeb i maksymalna przewaga wynosiła maksymalnie 4 punkty. I tak po drugiej kwarcie wynik spotkania wynosił 48:46.

Czarni odskoczyli Zastalowi w trzeciej kwarcie, która była zdecydowanie na ich korzyść. Zielonogórzanie sporo faulowali, a to powodowało, że goście mieli bardzo dużo okazji na rzuty za jeden punkt, które wykorzystywali. I tak z wyniku 48:46 zrobiło się 65:70.

Goście pokazali swoją siłę w ostatniej, czwartej kwarcie. Nie zabrakło sporej ilości rzutów, w tym 3 za trzy punkty. Zastal Enea BC Zielona Góra próbował jeszcze odrabiać straty, lecz to drużyna ze Słupska była górą. Ostatecznie wynik meczu to 85:93. To trzecia z rzędu przegrana zielonogórskich koszykarzy w Energa Basket Lidze.

Przeczytaj też: Falubaz Zielona Góra z nowymi zawodnikami. Sprawdź, kto zasili klub

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.