Białoruska ciężarówka wiozła towar bez zezwolenia z Niemiec do Rosji

19 październik 2022
Autor: 
Białoruska ciężarówka wiozła towar bez zezwolenia z Niemiec do Rosji WITD

Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli kierowcę białoruskiej ciężarówki, który wykonywał transport bez wypełnionego zezwolenia. 

We wtorek, 18 października Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania na Drodze Krajowej numer 2 w rejonie Świecka. Mundurowi wytypowali i zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy zarejestrowany w Białorusi. Podczas wnikliwej kontroli okazało się, że kierowca nie posiada odpowiednio wypełnionych dokumentów na przewóz towarów.

Zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy nie zawierało wszystkich wymaganych wpisów. W zezwoleniu brakowało wpisanych numerów rejestracyjnych ciągnika i naczepy, daty pierwszego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, państwa załadunku, Ilość przewożonego towaru i państwa rozładunku. Dokument powinien być uzupełniony najpóźniej przed wjazdem na terytorium Polski.

Zgodnie z prawem niepełne zezwolenie zostało zatrzymane i unieważnione a przewóz uznany za wykonywany bez zezwolenia. Kierowcę ukarano mandatem, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12 tysięcy złotych.

Pojazd został usunięty na parking strzeżony, gdzie pozostanie do czasu wpłacenia kaucji na poczet przyszłej kary oraz okazania prawidłowego zezwolenia.

Czytaj także - Masowe kontrole prędkości w centrum Zielonej Góry. Policja: "W weekend 28 mandatów" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u