Okradał domy i mieszkania w Żarach. Złodziejowi grozi nawet 10 lat więzienia

02 listopad 2022
Autor: 
Okradał domy i mieszkania w Żarach Fot. KPP Żary

Włamywał się do domów i mieszkań w Żarach, aby kraść wartościowe rzeczy i gotówkę. 36-letni złodziej został już zatrzymany. Teraz został tymczasowo aresztowany.

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Żarach spływały zawiadomienia od mieszkańców miasta, którzy informowali o włamaniach do domów oraz mieszkań. Złodziej wyważał drzwi balkonowe lub wchodził do lokali przez okna. Zdarzało się także, że korzystał z okazji, iż budynki były otwarte.

- Łupem najczęściej padały pieniądze, biżuteria lub sprzęt elektroniczny - relacjonuje nadkom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze kryminalni i dochodzeniowo-śledczy, ale również dzielnicowi. W wyniku przeprowadzonych czynności w minionym tygodniu zatrzymali oni 36-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Złodziejowi grozi nawet 10 lat więzienia

- Łącznie wartość skradzionego mienia i gotówki wyniosła blisko 160 tysięcy złotych. Część skradzionych rzeczy została odzyskana i przekazana właścicielom - informuje nadkom. Berestecka.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić 36-letniemu mieszkańcowi Żar 12 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zanim jednak usłyszy wyrok, sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące.

Przeczytaj też: Akcja Znicz w Lubuskiem. Zatrzymano 44 pijanych kierowców, ale były tylko 3 wypadki


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u