Kontrola przesyłek kurierskich w Zielonej Górze. Zatrzymano blisko pół tony nielegalnego tytoniu

15 listopad 2022
Autor: 
Kontrola przesyłek kurierskich w Zielonej Górze Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa kontrolowała sortownie przesyłek w Zielonej Górze. W trakcie ostatnich dwóch dni ujawniono ponad 400 kg nielegalnego tytoniu.

Nielegalna produkcja wyborów tytoniowych to częste zjawisko w Polsce. Proceder występuje w różnej skali. Czasem są to profesjonalne fabryki tworzone przez grupy przestępcze, czasem wszystko odbywa się w prywatnych domach.

Paczki z nielegalnym tytoniem

W trakcie ostatnich dwóch dni Krajowa Administracja Skarbowa w Zielonej Górze skontrolowała kilka sortowni przesyłek na terenie miasta. W działania zaangażowany został między innymi służbowy pies Hektor, który jest specjalnie wyszkolony do wykrywania tytoniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

- Doświadczony Hektor pod kierunkiem swojego przewodnika wskazał 209 podejrzanych paczek. Było w nich 446 kilogramów tytoniu do palenia - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, za taką ilość tytoniu trzeba zapłacić 490 tysięcy złotych podatku VAT oraz podatku akcyzowego. Łącznie nadawców przesyłek było dziewięciu. Wszystkim handlującym nielegalnym tytoniem grożą teraz kary grzywny.

Przeczytaj też: Gorzów: Zaginął 31-letni Marcin. Trwa kolejny dzień poszukiwań (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u