Autostrada A2 zablokowana. Ciężarówka uderzyła w bariery energochłonne!

15 listopad 2022
Autor: 
Autostrada A2 zablokowana. Ciężarówka uderzyła w bariery energochłonne! Redakcja/Archiwum/Screen/Google Maps

Poważne utrudnienia na autostradzie A2 w województwie lubuskim. Po zdarzeniu z udziałem samochodu ciężarowego zablokowane są praktycznie wszystkie pasy ruchu!

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 15 listopada około godziny 14:30 na lubuskim odcinku autostrady A2. Kierowca samochodu ciężarowego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w bariery energochłonne rozdzielające jezdnie. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej, patrole policji oraz obsługę autostrady.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

W Zielonej Górze wreszcie zawitała zima! Zaśnieżone miasto w słonecznych promieniach wygląda niesamowicie! ...

Autostrada A2 zablokowana!

W wyniku uderzenia w bariery energochłonne doszło do rozszczelnienia się zbiorników z paliwem w pojeździe ciężarowym. Strażacy zabezpieczają oraz neutralizują wyciek. Część paliwa z uszkodzonego zbiornika jest obecnie odpompowywana do innych zbiorników. Na czas pracy służb ruch w stronę Poznania oraz Świecka został wstrzymany,

- Nikt nie odniósł obrażeń - podaje bryg. Marcin Bohuszko, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie. 

Utrudnienia A2

Poważnie uszkodzona została infrastruktura drogowa, na jezdni zalegają uszkodzone elementy, płyny eksploatacyjne oraz ziemia. Służby pracują nad przywróceniem ruchu na autostradzie. Obecnie tylko jeden pas ruchu w kierunku Świecka jest przejezdny. Kierowcy jadący w kierunku Poznania muszą uzbroić się w cierpliwość.

Policjanci kierują pojazdy na objazdy - dodaje podinsp. Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

Czytaj także - Gorzów: Zaginął 31-letni Marcin. Trwa kolejny dzień poszukiwań (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u