Zielona Góra: Zostawił potrawę na kuchence i poszedł spać. Sąsiedzi wezwali strażaków (ZDJĘCIA)

16 listopad 2022
Autor: 
Zielona Góra: Zostawił potrawę na kuchence i poszedł spać Redakcja

Trzy zastępy straży pożarnej wezwane do dymu wydobywającego się z mieszkania w Zielonej Górze. Mieszkaniec bloku zostawił potrawę na kuchence i poszedł spać.

Wszystko wydarzyło się w środę, 16 listopada, kilka minut przed godziną 14:30. Do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze wpłynęła informacja o zadymieniu wydobywającym się z mieszkania w bloku przy ulicy 1 Maja 11. Był to lokal na czwartym piętrze.

Do akcji wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Część strażaków wyposażona w aparaty powietrzne oraz gaśnicę od razu ruszyła do lokalu, natomiast kolejni szykowali się do rozwijania linii gaśniczej po klatce schodowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Przypalona potrawa na kuchence

Strażacy walili w drzwi, ale nikt nie otwierał mieszkania. Ostatecznie zapadła decyzja o siłowym wejściu do mieszkania. Po chwili wszystko było już jasne. Powodem zadymienia okazała się przypalona potrawa na kuchence.

- Osoba, która przebywała w mieszkaniu, zasnęła podczas gotowania potrawy - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Na miejsce działań wezwano dodatkowo patrol policji.

Przeczytaj też: Wypadek na krajowej "27" pod Zieloną Górą. Auto uderzyło w drzewo. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u