Wieczorny pożar koło Nowej Soli. Płonął budynek gospodarczy, udało się ocalić dom (ZDJĘCIA)

18 listopad 2022
Autor: 
Pożar koło Nowej Soli. Płonął budynek gospodarczy Fot. OSP Kożuchów

Pożar koło Nowej Soli. W miejscowości Czciradz (gmina Kożuchów) w ogniu stanął budynek gospodarczy. Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego nowosolskich strażaków w czwartkowy wieczór, 17 listopada. Tuż po godzinie 19:50 w Czciradzu doszło do pożaru budynku, w którym znajdowały się pomieszczenia gospodarcze. Ogniem objęta była również pobliska altana.

Do akcji wysłano trzy zastępy straży pożarnej z Nowej Soli oraz pięć zastępów z okolicznych jednostek OSP Kożuchów, OSP Stypułów, OSP Nowe Miasteczko oraz OSP Lasocin. Z chwilą dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego pożar był już dość mocno rozwinięty. Jednocześnie zagrożony był budynek mieszkalny znajdujący się tuż obok.

Udało się ocalić budynek mieszkalny

Strażacy rozwinęli linie gaśnicze i wyposażeni w aparaty powietrzne przystąpili do działań. Ratownicy działali w natarciu na pożar, ale również cały czas bronili pobliskiego domu, w którym zdążyły już popękać szyby.

Sytuacja pożarowa została opanowana po kilkudziesięciu minutach akcji. Wówczas rozpoczęło się dokładne dogaszanie.

Na szczęście w wyniku pożaru nikomu nic się nie stało. Straty są jedynie materialne. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj też: Przebudowano drogę w Niedoradzu. 890-metrowy odcinek pochłonął 930 tysięcy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u