Wiózł odpady, ale naczepa była w opłakanym stanie. "Będą kary finansowe"

18 listopad 2022
Autor: 
Wiózł odpady, ale naczepa była w opłakanym stanie. "Będą kary finansowe" Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Rutynowa kontrola przeprowadzona przez funkcjonariuszy ITD Gorzów Wielkopolski wykazała naczepę z usterką niebezpieczną. Zabrano dowód od pojazdu, ale będą też kary finansowe.

W trakcie środowej służby, 16 listopada, jeden z patroli Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego sprawdzał pojazdy poruszające się po trasie S3. Do kontroli drogowej wytypowano między innymi ciągnik siodłowy marki Renault Magnum z naczepą.

Kierowca ciężarówki przewoził odpady. Wyjechał z Piotrkowa Trybunalskiego, a jego docelowym punktem był Myślibórz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Tragiczny wypadek w Nowy Rok. Zginęło ...

Naczepa z usterką niebezpieczną

- W trakcie kontroli technicznej inspektorzy stwierdzili, że rama naczepy jest popękana w kilkunastu miejscach. Najpoważniejsze pęknięcie znajdowało się pomiędzy pierwszą i drugą osią naczepy z prawej strony pojazdu. To poważne uszkodzenie, które eliminuje pojazd z dalszego użytkowania - informują inspektorzy ITD.

Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu. I tak pęknięta rama naczepy wyeliminowała ciężarówkę z dalszej jazdy.

Inspekcja Transportu Drogowego wszczęła dodatkowo postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie. Te zagrożone jest karą pieniężną.

Przeczytaj też: Wieczorny pożar koło Nowej Soli. Płonął budynek gospodarczy, udało się ocalić dom (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u