Przeładowany dostawczak zatrzymany na krajowej "92" w Lubuskiem. Ważył ponad 6 ton

30 listopad 2022
Autor: 
Przeładowany dostawczak zatrzymany na krajowej "92" Fot. ITD Sulęcin

Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała przeładowany samochód dostawczy. Pojazd ważący 6,3 ton zatrzymano na drodze krajowej nr 92 koło Świebodzina.

Wszystko wydarzyło się w środę, 30 listopada, przed południem. Patrol funkcjonariuszy z ITD Sulęcin kontrolował samochody poruszające się po krajowej "92" w okolicach Świebodzina. Mundurowi ściągali kierowców na wagę.

W trakcie działań inspektorzy zatrzymali samochód dostawczy marki Iveco Daily. Pojazdem, który posiada zabudowę izotermiczną, agregat do głębokiego mrożenia i rampę załadowczą, przewożone było zamrożone pieczywo.

Przeładowany dostawczak ważył 6,3 tony

- Dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosiła 3,5 tony, a jego ładowność to zaledwie 373 kilogramy. Z samych dokumentów przewozowych okazanych przez kierowcę wynikało, że na pojeździe jest ponad 2250 kg ładunku. Chcąc przewieść taką ilość ładunku tym pojazdem, zgodnie z przepisami, trzeba wykonać ponad 6 kursów - informuje lubuska Inspekcja Transportu Drogowego.

Pojazd został oczywiście jeszcze dokładnie zważony, co potwierdziło naruszenie. Pojazd wraz z ładunkiem ważył 6,3 tony. Sam nacisk tylnej osi był większy niż dopuszczalna masa całkowita pojazdu i wynosił 3900 kg.

Kierowca dostawczaka został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych. Zatrzymany samochód usunięto z drogi na parking strzeżony. Jazda będzie mogła być kontynuowana dopiero po przeładowaniu nadmiaru towaru.

Przeczytaj też: Zielona Góra chce kupić 40 defibrylatorów AED. To w ramach Budżetu Obywatelskiego


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u