W mieszkaniu w Zielonej Górze ulatniał się gaz. Jedna osoba trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)

30 listopad 2022
Autor: 
W mieszkaniu w Zielonej Górze ulatniał się gaz Redakcja

Akcja służb na osiedlu Łużyckim w Zielonej Górze. W mieszkaniu jednego z bloków ulatniał się gaz. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

Wszystko wydarzyło się w środę, 30 listopada, w godzinach wieczornych, około godziny 22:00.

Do mieszkania w bloku przy ulicy Wyszyńskiego w Zielonej Górze wezwano zespół pogotowia ratunkowego. Medycy po dojeździe i wejściu do lokalu prawdopodobnie wyczuli charakterystyczny zapach gazu. Wówczas na miejsce interwencji skierowano strażaków.

- Zostaliśmy poproszeni o sprawdzenie zapachu gazu - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Lokatorka trafiła do szpitala

Już po kilku minutach pod budynkiem zjawiły się dwa zastępy straży pożarnej. Szybko okazało się, że gaz ulatniał się z kuchenki gazowej. Przypuszczalne jest, że starsza kobieta po prostu zapomniała zakręcić jeden z kurków.

Medycy przebadali mieszkankę. Ostatecznie zapadła decyzja, że należy przetransportować ją do szpitala. Mimo wszystko jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Lokal, w którym ulatniał się gaz, został dokładnie przewietrzony. Następnie strażacy sprawdzili atmosferę w pomieszczeniach przy użyciu czujnika wielogazowego. Wtedy nie stwierdzono żadnego zagrożenia. Na tym zakończyły się działania służb.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Płonęło mieszkanie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u