Akcja straży granicznej pod Żarami. W budynkach i busach znaleziono tonę suszu tytoniowego!

05 grudzień 2022
Autor: 
Akcja straży granicznej pod Żarami. W budynkach i busach znaleziono tonę suszu tytoniowego! NOSG

Strażnicy graniczni zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu w powiecie żarskim. W budynkach ujawniono tonę suszu tytoniowego. Zatrzymano dwie osoby!

W czwartek, 1 grudnia strażnicy graniczni weszli na teren jednej z posesji w powiecie żarskim. Funkcjonariusze podczas przeszukania budynków gospodarczych oraz busów ujawnili tonę suszu tytoniowego, oraz 11 kilogramów gotowego do palenia tytoniu. Wartość tego nielegalnego towaru oszacowano na pół miliona złotych!

Zatrzymano dwie osoby

W trakcie czynności strażnicy graniczni dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 31 i 55 lat. Zatrzymani przyznali się, że zabezpieczony tytoń jest ich własnością. Mężczyznom przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa karno-skarbowego, do którego się przyznali i złożyli wyjaśnienia.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie należące do podejrzanych w łącznej kwocie 20 tys. złotych. Mężczyznom grozi teraz wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Czytaj także - Poważny wypadek koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Osobówka roztrzaskała się o drzewa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u