Pościg za pijanym kierowcą koło Nowej Soli. Wydmuchał ponad 2,5 promila (ZDJĘCIA)

06 grudzień 2022
Autor: 
Pościg za pijanym kierowcą koło Nowej Soli Fot. KPP Nowa Sól

Pościg za pijanym kierowcą koło Nowej Soli. 38-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu. Jechał mimo sądowego zakazu kierowania.

Wszystko wydarzyło się w minionym tygodniu. W godzinach wieczornych do policjantów z Nowej Soli wpłynęło zgłoszenie o kierowcy samochodu osobowego marki Citroen, który jechał po drodze wojewódzkiej nr 315. Świadkowie podejrzewali, że mężczyzna prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu.

Do interwencji przydzielono patrol, który znajdował się w tym rejonie. Mundurowi zlokalizowali osobówkę i postanowili zatrzymać ją do kontroli.

Miał ponad 2,5 promila alkoholu

- Policjanci dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania, który jednak został zignorowany. Pojazd nie zatrzymał się i zaczął gwałtownie przyspieszać. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. W akcję włączyły się też inne policyjne patrole - relacjonuje mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Śmiertelny wypadek w Zielonej Górze. W rejonie dworca PKP ...

Ostatecznie kierowcę udało się zatrzymać. Badanie alkomatem tylko potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia osób zgłaszających. Mężczyzna wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo na jaw wyszło, że prowadził auto mimo sądowego, dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Mieszkaniec Nowej Soli usłyszał już zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosownie się do wyroku sądu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Sąd tymczasowo aresztował 38-latka na 3 miesiące.

- Pomimo nieustających apeli policji, nadal pojawiają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę na "podwójnym gazie". To skrajnie nieodpowiedzialne, gdyż wiemy, że taka jazda może skończyć się tragedią - podkreśla mł. asp. Sęczkowska.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych grzywny.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Osobówka roztrzaskała się o drzewa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u