WOŚP 2023 w Zielonej Górze. Na ulice wyjdzie 325 wolontariuszy

06 grudzień 2022
Autor: 
WOŚP 2023 w Zielonej Górze. Na ulice wyjdzie 325 wolontariuszy Fot. UM ZG/Bartosz Mirosławski

WOŚP 2023 Zielona Góra. W trakcie 31. finału na ulicach miasta pojawi się 325 wolontariuszy. Sztab szuka jeszcze osób do liczenia zebranych pieniędzy.

Pieniądze zebrane podczas 31. finału WOŚP zostaną przeznaczone na walkę z sepsą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Orkiestra zagra w całej Polsce pod batutą Jerzego Owsiaka już 29 stycznia 2023 roku.

- Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 procent Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - podkreśla Jerzy Owsiak, szef fundacji WOŚP.

WOŚP Zielona Góra - wolontariusze

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze na początku listopada ruszył z naborem wolontariuszy. Dziś wiadomo już, że udało się zebrać wszystkich ochotników. I tak na ulicach miasta ponownie jak w ubiegłym roku będzie kwestować 325 wolontariuszy.

Już wkrótce dla każdego wolontariusza zostaną wykonane identyfikatory. Ponadto sztab szykuje już dla nich odprawę, podczas której przejdą dokładne szkolenie i dowiedzą się najważniejszych informacji o zbiórce pieniędzy dla WOŚP.

WOŚP w Zielonej Górze - nabór do liczenia datków

Zielonogórski sztab WOŚP nieustannie szuka jeszcze osób chętnych do pracy w tzw. banku, czyli do liczenia pieniędzy zebranych w trakcie 31. finału przez wolontariuszy. Potrzeba łącznie 80 osób.

- Aby pracować w "banku" musisz być osobą pełnoletnią. Aby pomóc w liczeniu należy zgłosić się telefonicznie do Diany pod numerem 510 084 229 - informuje WOŚP Zielona Góra.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Osobówka roztrzaskała się o drzewa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u