Akcja CBŚP w Lubuskiem. Rozbito grupę "tytoniową". Zatrzymano siedem osób (ZDJĘCIA)

06 grudzień 2022
Autor: 
Akcja CBŚP w Lubuskiem. Rozbito grupę "tytoniową" Fot. CBŚP

Realizacja CBŚP w Lubuskiem i na Dolnym Śląsku. Zabezpieczono 6,5 miliona nielegalnych papierosów. Do sprawy zatrzymano siedem osób.

Funkcjonariusze CBŚP Gorzów Wielkopolski oraz Krajowa Administracja Skarbowa ustalili, że na terenie województwa lubuskiego i dolnośląskiego działa zorganizowana grupa przestępcza. Jej członkowie zajmowali się przestępczością akcyzową. Przemycali papierosy bez polskich znaków akcyzy poza granice kraju i wprowadzali je do obrotu na terenie innych państw europejskich.

Akcja CBŚP w Lubuskiem

Realizacje w związku ze sprawą przeprowadzono w listopadzie. Głównym punktem działań była Nowa Sól.

- W jednym z budynków w Nowej Soli znajdowały się dwie furgonetki, które były wypełnione nielegalnymi papierosami. W trakcie przeszukania hal ujawniono kolejne papierosy i poligrafię z nadrukami zastrzeżonych znaków towarowych różnych firm tytoniowych. Łącznie zabezpieczono blisko 3,7 milionów papierosów, a do sprawy zatrzymano dwie osoby - informuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

Na innej posesji na terenie miasta funkcjonowała z kolei pakowalnia papierosów. W tym miejscu funkcjonariusze zatrzymali pięć osób. Jednocześnie zabezpieczyli oni ponad 1,5 mln papierosów i urządzenia służące do ich pakowania. Działania przeprowadzono też w Lubinie, gdzie ujawniono ponad 1,3 mln papierosów.

Zatrzymano Polaków i obywateli Mołdawii

Łącznie do sprawy zatrzymano siedem osób. To trzech Polaków oraz czterech obywateli Mołdawii. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze przedstawiła im zarzuty karnoskarbowe oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto sąd na podstawie zebranego materiału dowodowego aresztował wszystkich na 3 miesiące.

- Szacunkowa wartość papierosów bez polskich znaków akcyzy to blisko 5 milionów złotych. Gdyby nielegalne wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, szacowane straty budżetu państwa wyniosłyby ponad 7,6 mln zł - informuje podinsp. Jurkiewicz.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Osobówka roztrzaskała się o drzewa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u