Pożar kamienicy w Przemkowie. Na pomoc przyjechali strażacy z lubuskiego (ZDJĘCIA)

08 grudzień 2022
Autor: 
Pożar kamienicy w Przemkowie. Na pomoc przyjechali strażacy z lubuskiego Redakcja

Pożar w Przemkowie (powiat polkowicki). Płonęła kamienica. Z ogniem walczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej z Dolnego Śląska i lubuskiego.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Polkowicach w czwartek, 8 grudnia, tuż przed godziną 4:00. W ogniu stanął jeden z budynków ulokowany w ciągu kamienic przy placu Wolności w miejscowości Przemków.

Początkowo do akcji zadysponowano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Polkowicach oraz okoliczne jednostki OSP. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego na miejsce zdarzenia ogień obejmował już praktycznie większość dachu. Wówczas do pożaru wysyłano kolejne jednostki, w tym z województwa lubuskiego. Ze wsparciem ruszyli między innymi strażacy ze Szprotawy oraz ochotnicy z OSP Zimna Brzeźnica i OSP Niegosławice.

Ewakuowano 30 osób, 3 trafiły pod opiekę medyków

W kulminacyjnym momencie akcji w Przemkowie pracowało ponad 20 zastępów straży pożarnej. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzili działania głównie od wewnątrz budynku. Z uwagi na przyległe remonty nie można było bowiem w pełni wykorzystać drabiny mechanicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Z kamienic o własnych siłach ewakuowało się łącznie 30 osób. Trzy z nich trafiły pod opiekę zespołu pogotowia ratunkowego, lecz ostatecznie nie wymagały one transportu do szpitala.

Podczas działań dach budynku zawalił się do środka. W międzyczasie ogień zdołał się nieznacznie rozprzestrzenić na sąsiednie dachy, ale na szczęście niebezpieczeństwo udało się szybko zażegnać. Obecnie sytuacja jest już opanowana. Trwa dokładne dogaszanie oraz niezbędna rozbiórka elementów budynku. W trakcie akcji z kamienicy strażacy wynieśli kilka butli z gazem.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa. Działania strażaków wspierali pracownicy miejscowego urzędu, którzy donosili im gorącą herbatę.

Przeczytaj też: Atak nożem w szkole w Szprotawie. Ranny uczeń. "Sprawa dotyczy osób nieletnich"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u