Zamieszanie wokół świątecznego drzewka. Jak dbać o choinkę?

08 grudzień 2022
Autor: 
Zamieszanie wokół świątecznego drzewka. Jak dbać o choinkę? Redakcja

Jodła czy świerk, cięta czy w doniczce, co zrobić by wytrzymała do "Trzech Króli"?

Tradycja stawiania choinek w domu znana jest od XVI wieku a do Polski przywędrowała z Niemiec. Iglaste, zielone drzewko jest symbolem nadziei, długowieczności i ma chronić nas przed złem. To także symbol życia i płodności.

Pod hasłem "choinka" kryje się świerk, jodła, czasem sosna. Różnica głównie polega na jakości igieł i zapachu. Igły jodły są delikatne, miłe w dotyku i dłużej zachowują swój kolor. Podstawową zaletą świerku natomiast jest jego przepiękny zapach. Sosna nie jest często wybierana ze względu na rzadkie igły. Jej największym atutem jest atrakcyjna cena i żywiczny zapach igieł, które długo utrzymują się na gałęziach. Aby dobrze wybrać żywą choinkę szukajmy takiej o lśniących, żywo-zielonych igłach, mocno trzymających się gałęzi i twardej żywicy.


Dalsza część artykułu pod wideo:


Kiedy choinka już wybrana warto zastanowić się nad ozdobami. Elegancki minimalizm, romantyczny vintage czy powrót do klimatów dzieciństwa – to modne tego roku gwiazdkowe trendy.

Wiecznie trendy jest kolor czerwony. Jest to kolor Świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że w zestawieniu z zielenią świątecznego drzewka, delikatnie złotawym odcieniem i ciepłą, kremową bielą idealnie kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Taka dekoracja spodoba się również najmłodszym.

Zgodnie z obyczajem nad wigilijnym stołem powinna być zawieszona gałązka jemioły. Zwyczaj ten wywodzi się z Anglii. Bożonarodzeniowej gałązki nie wolno jednak wyrzucać prosto po świętach. Powinno się ją ususzyć i przechować cały rok, do następnych świąt, by jej magiczna moc mogła działać przez okrągły rok. W przeciwnym razie jej czar pryśnie. Zakochani pokłócą się, a przyjaźń się rozpadnie.

Świąteczne drzewka od Plantacji Choinek Radnica można kupić W Zielonej Górze pod Auchan. Niezależnie od rozmiaru drzewka zapłacimy za niego zaledwie 60 zł. Choinkę można wygrać też w naszej zabawie: KLIKNIJ TUTAJ

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u