Partner brutalnie skatował swoją kobietę we wsi Borowe. Ciężko ranna zmarła w szpitalu

10 grudzień 2022
Autor: 
Zmarła kobieta skatowana przez partnera w Borowem Fot. KWP Gorzów Wlkp, Redakcja

Nie żyje kobieta, którą w miejscowości Borowe pod Żaganiem brutalnie ranił jej 25-letni partner. Lekarzom nie udało uratować się jej życia.

Wszystko wydarzyło się w piątkowy poranek, 9 grudnia. Wówczas na teren jednej z posesji we wsi Borowe (gmina Iłowa) 25-latek przyniósł nieprzytomną, ranną kobietę. To była jego partnerka, która wcześniej została przez niego dotkliwie pobita. Następnie mężczyzna od razu oddalił się w nieznanym kierunku. Wcześniej o całym zajściu miał on powiadomić swojego ojca.

Ranna kobieta zmarła w szpitalu

Po czasie na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego. Ranna kobieta z licznymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala w Żarach. Następnie przewieziono ją do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie trafiła na Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Medycy od samego początku oceniali jej stan jako bardzo ciężki.

Lekarze cały czas walczyli o życie kobiety. Niestety, rzeczniczka zielonogórskiej lecznicy Sylwia Malcher-Nowak w rozmowie z NewsLubuski.pl poinformowała, że nie udało się jej uratować. Ciężko ranna zmarła w szpitalu.

Policyjna obława, zatrzymano 25-letniego napastnika

Gdy sprawa trafiła do policji, natychmiast rozpoczęła się wielka obława. W działania włączono wielu policjantów z Żagania i ościennych komend oraz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji, w tym m.in. mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Łącznie była to spora ilość mundurowych z wielu wydziałów i komórek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

Mundurowi przeczesywali okoliczne miejscowości oraz lasy. Ponadto w wielu miejscach na terenie województwa lubuskiego ustawiono posterunki blokadowe. Tak było m.in. w Nowogrodzie Bobrzańskim w powiecie zielonogórskim.

Policyjna obława została zakończona przed godziną 20:00. Wówczas poszukiwany 25-latek został zatrzymany na obwodnicy Żagania.

- 25-latek miał ukrywać się w lesie. Policjanci odcinali mu drogę potencjalnej ucieczki, aby nie stanowił on zagrożenia dla osób postronnych. Osaczony mężczyzna próbował wydostać się z policyjnej obławy. Przemieszczał się samochodem obwodnicą Żagania, gdzie został zatrzymany przez policjantów kryminalnych - relacjonuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Ruszyły czynności z zatrzymanym

Prawdopodobnie tuż po zatrzymaniu w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu ruszyły pierwsze czynności procesowe z udziałem 25-letniego mężczyzny. Teraz zadaniem śledczych jest dokładne ustalenie wszystkich szczegółów i okoliczności tego zdarzenia, w tym m.in. motyw działania napastnika.

W piątkowy wieczór podinsp. Maludy informował, że mężczyzna może nawet usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa. Po dzisiejszej, tragicznej informacji z pewnością się to jednak zmieni. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żaganiu.

- Nie przeprowadzono jeszcze czynności z udziałem prokuratora. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy zarzut zabójstwa za co grozi dożywocie - mówi Ewa Antonowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u